MF TRANS/MISJE - WSCHÓD SZTUKI/ Ona go kochała

23.08/ piątek

18:00/ Teatr „Maska”

 

UKRAINA
 

Odeski Ukraiński Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Wasyla S. Wasylki

ONA GO KOCHAŁA

spektakl o życiu w 2 aktach na motywach sztuki „Z uczelni”

 

Autor: Andriej Iwanow (Mińsk, Białoruś)

Reżyseria, tłumaczenie i adaptacja tekstu, scenografia, kostiumy, realizacja aranżacji świetlnej i dźwiękowej: Zasłużony Artysta Ukrainy Stas Zhirkov (Kijów)

Obsada:

Tania – Marina Klimowa

Sergiej – Wadim Golowko

Slawik – Kostiantyn Kyrylenko

Kostia – Wolodymyr Romanko

Matka – Zasłużona Artystka Ukrainy Iryna Ochotnyczenko

Ojciec – Zasłużony Artysta Ukrainy Igor Geraszczenko

Narracja - Natalia Petrowa

Sztuka realizowana w formie warsztatu kreatywnego „Widz na scenie”

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Czas trwania: 135 min. (jedna przerwa)

 

Gdzie się to wszystko dzieje? W Odessie, na Ukrainie, na Ziemi – obok ciebie... Jest tu Slawik – bogacz, odczuwający potrzebę przeżywania ekstremalnych wrażeń, potężnych dawek adrenaliny. Jest matka Sergieja, marząca przede wszystkim o małżeństwie syna! Jest Buldog Francuski – John Snow! A ojciec Tani nie może żyć bez alkoholu i czeka na Kostię, który ma zostać zwolniony z więzienia... Nie, nie, to nie jest „opowieść z kryminalnego półświatka”, jak mogłoby się komuś wydawać. To „wysoka historia” o niełatwych relacjach. Najważniejsze, żeby nie być świętoszkiem. Bohaterowie działają szybko, mówią prosto, śnią namiętnie. I! Jest także Kostia. Kostia kocha Tanię. A ona? Ona go kochała! Jednak na swój sposób.

Każdy kocha, jak może... To opowieść o szalonym uczuciu, o bezsensownym zakładzie, który prowadzi do niemal antycznej tragedii, opowieść o nas, o Tobie... Bardzo śmieszna opowieść...

Mówią, że wszystkie piosenki są o miłości. Ta piosenka jest taką na pewno. Niezrównani aktorzy Teatru Ukraińskiego w Odessie i reżyser z Kijowa Stas Zhirkov komunikują się z widzami we współczesnym języku.

 

Bilety: normalny 10 zł ulgowy 5zł